Roolijoodikutelt auto äravõtmine on nüüdsest prioriteet

Seoses sellega, et roolijoodikutelt auto ära võtmine on nüüdsest politsei prioriteet, toob Õigusnõu siinkohal ära mõned Riigikohtu seisukohad konfiskeerimisotsuse mõju kohta menetlusse kaasamata omaniku õigustelele:

1. konfiskeerimine seis…neb konfiskeeritava eseme omandi üleandmist konfiskeeritava asja omanikult riigile, mitte aga asja ülekandmist riigile sõltumata sellest, kellele asi konfiskeerimise ajal kuulus.
2. Konfiskeerimisotsus saab olla siduv üksnes konfiskeerimisotsuse adressaadile. Kui asi konfiskeeritakse isikult, kes ei ole asja omanik, ei too see otsus iseenesest asja omaniku jaoks kaasa omandi kaotust, kuni asja ei ole konfiskeerimise järel seadusega ette nähtud korras realiseeritud.
3. Vältimaks õiguslikult tagajärjetu konfiskeerimisotsuse tegemist, tuleb menetlejal kriminaalmenetlusse kaasata iga isik, kes võib arvestatava tõenäosusega olla tulevase konfiskeerimise objekti omanik. Konfiskeerimise otsustamisel tuleb lahendada ka teadaolevad omandivaidlused konfiskeeritava eseme üle.
4. Kuivõrd konfiskeerimisotsus ei ole siduv asja omanikule, keda konfiskeerimise otsustamise menetlusse ei kaasatud, ei ole omanikul takistust oma õiguste maksmapanekuks tsiviil- või halduskohtumenetluse korras. Seega asjaolu, et ta kriminaalmenetluses tehtud lahendit teistmise korras vaidlustada ei saa, ei riku tema õigusi.

Lisaks: http://www.ohtuleht.ee/518184

Advertisements

About ÕIGUSNÕU

KOGU ÕIGUSNÕU JA -ABI TOOLILT TÕUSMATA! Mõistliku ressursikuluga õigusnõu & kompromisside, kokkulepete sõlmimine & kohtus ning mujal esindamine ning dokumentide koostamine. Eesmärk KOGU ÕIGUSNÕU JA -ABI TOOLILT TÕUSMATA! Mõistliku ressursikuluga õigusnõu & kompromisside, kokkulepete sõlmimine & kohtus ning mujal esindamine. Eesmärgiks on aidata inimestel lahendada probleeme ning küsimusi võimalikult lihtsalt, soodsalt & kiiresti olles seejuures pühendunud ning professionaalne ning vajadusel kaasata lisa spetsialiste. Kirjeldus Õigusnõu aitab teid erinevate õigusalaste probleemide korral ja seda ka veebivahendusel. Püüame jõuda alati ja ennekõike kohtuvälisele lahendile, kompromissile, kokkuleppele. Nõustame ja esindame ka mitmpeoolsete vaidluste korral üheaegselt (nt lahutav paar, perekond või lepingu pooled saavad ühest õigusnõu). Kohtusse dokumentide koostamine ja esitamine on meie kaudu soodsam ja kiirem. Aitame Teid ka läbi e-kanalite ning selle võrra on protsess kiirem ja odavam ning riigilõiv väiksem. Nõustame ja aitame Teid erinevates õigusvaldkondades ning kiirmenetluses. Tegutseme peamiselt perekonnaõiguses (abieluvaralepingud, lahutusasjad, abieluvara jagamised, elatise ja lapse hooldusõiguse probleemid ja muud laste õiguste alased küsimused). Määrame hinna vastavalt asja keerukusele ja tööajakulule, kuid jääme soodsamateks turul. Me ei võta koostatud lehekülgede maksumust jms, vaid mõistame mõistliku hinna sõltuvalt asjast. Esmane asja läbi vaatamine on TASUTA. Saatke julgelt oma küsimus või probleem e-mailile lawconsult@lawconsult.ee. Tagame Teie privaatsuse ning konfidentsiaalsuse. Vaata autori ÕIGUSNÕU postitusi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: